Hakkımızda

Kısmet Otomotiv 1983 yılında Konya'da kurulmuştur. 1998 yılına kadar Eski Sanayi Sersaray sokaktaki atölyesinde üretime devam etmiş ve Türkiye'nin birçok ilinde değişik kollardaki sanayi kuruluşlarına pul üretimi gerçekleştirmiştir. 1998 yılında üretime ara veren firmamız 2008 yılında ikinci kuşak Emre Tavbatır tarafından Eski Sanayi Katıkçı sokaktaki atölyesinde Kısmet Otomotiv ve Dış Ticaret adıyla yeniden üretime başlatılmıştır. Kısa süre içerisinde makina ve hizmet kalitesini geliştiren Kısmet Otomotiv ve Dış Ticaret, 2009 yılında artan müşteri talebini karşılamak ve yeni yatırımlar yapmak için Komsan Sanayi sitesindeki yerine taşınmıştır.

Türkiye'de pul üretiminde her zaman ilkleri başarabilen firmamız, dizel teknolojide kullanılan en yüksek teknoloji olan Common Rail Sistem ayar pullarının tamamını Türkiye'de ilk üretebilen kurum olmayı başarmıştır. Şu an bile Common Rail Sistem pullarını sadece birkaç firma üretebilmektedir. Çok hassas ölçülere sahip olan pullarımız bugün dünyanın birçok ülkesine ihraç edilmektedir. Bu da firmamızın mevcut imkanlarla ne kadar kaliteli ürünler çıkarabileceğini göstermektedir. Gelecek talepler doğrultusunda da "yapılamaz" denileni yapabilmek için yatırımlarımıza ara vermeden devam etmekte kararlıyız.

2010 yılı itibariyle yeni müşterilerle tanışmak ve dünya pazarına açılmak amacıyla web sitemizi kurmuş bulunmaktayız. Sitemizde mevcut ürünlerimizin yanında, ülkemizde üretilen çeşitli sanayi kollarına ait hizmet ve ürünleri dünya pazarlarına sunmak için çalışıyoruz.. Bu sayede sadece kendi ürettiğimiz ürünleri değil, diğer üreticilerimizi de yanımıza alarak Türk mallarını tanıtmak ve ülkemizin ihracat potansiyeline katkıda bulunmak için çaba sarf ediyoruz.

Yine 2010 yılından itibaren dizel pompa ve enjektör parçaları imalatına ağırlık vererek, bu sektörde dünyanın en büyük 10 firmasına girmeyi hedeflemiş bulunmaktayız. Bu bağlamda  ihracat potansiyelimizi artırmak için yurt içi ve yurt dışı fuarlara katılım sağlamak kaydıyla, yurt dışı perakende müşteri ve distribütor bulma çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.

Firmamız 2016 yalında ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikasıyla belgelendirilmiştir